włoska restauracja w Krakowie

Wyjątkowa włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Pośród szerokich alternatyw, które oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, kolorów i duża dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom restauracja włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. Krakow Restaurant Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, focaccia, piada oraz liczne desery – np. granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film